Lankytinos vietosLankytinos vietos

Ginučių piliakalnis:

Ginučių piliakalnisGinučių piliakalnis – 2 piliakalnių kompleksas Ignalinos rajone, ~2 km nuo Ginučių, tarp Linkmeno ir Ūkojo ežerų, netoli Ladakalnio.Archeologinis paminklas. Rytiniai ir vakariniai šlaitai statūs, pietiniai ir šiauriniai – nuožulnūs. Piliakalnius skiria loma. Ginučių piliakalniai tankiai apaugę mišku. Vieno iš piliakalnių viršūnėje seniau buvo prezidento Smetonos sodintas ąžuolas, bet sovietmečiu nukirstas.
Piliakalnyje rasta lipdytinės keramikos liekanų. Manoma, kad IX–XII a. čia stovėjo medinė Linkmenų pilis.

Ginučių malūnas:
Ginučių malūnas
Pirmasis malūno savininkas – ponas Gimžauskas. Po ilgų jo ginčų su kaimo gyventojais dėl užtvindytų ganyklų ir žemių, kaimiečiai prisiteisė pusę malūno. 1935 m. malūną išsinuomojo ponas Dagys. Jis girnas sukusį medinį ratą pakeitė metaline turbina. Greta pastačius antrą turbiną, ji suko generatorių, kuris gamino kaimui elektrą. Priešingoje upės pusėje atsirado nedidelė lentpjūvė gontams, kuriais dengiami stogai, pjauti.

Malūnas veikė iki 1968 m.

1978 m. nacionalinio parko administracija restauravo malūną – nejudindama vidaus įrengimų, perstatė sienas ir perdengė stogą.

Ladakalnis:

LedakalnisLadakalnis – tai Aukštaičių Venecija, viena iš gražiausių vietų Lietuvoje. Iškilęs jis 175 m virš jūros lygio. Saulėtą dieną nuo jo viršūnės matosi 6 ežerai. Rytinėje kalno papėdėje tyvuliuoja Linkmenas ir Asėkas, pietinėje – Alksnas, Alksnaitis o vakarinėje – didžiulis Ūkojas ir Pakasas. Į parko šiaurę Ladakalniu prasideda geomorfologinis draustinis. Ištisa kalvų grandinė-ledynmečio palikimas. Nuo kalno žiūrint į rytus, tarp dviejų ežerų išaugęs vienintelis parke 18 ha ąžuolynas. Jame randamos itin retos augalų rūšys: sibirinis vilkdalgis, europinis burbulis, paprastasis kardelis, vienalapė driežlielė, pievinis plauretis, vyriškoji gegužraibė.

Vasarą Ladakalnis gausiai lankomas turistų. Jį galima aplankyti atvažiavus, keliaujant pėsčiomis arba plaukiant Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais. Taip pat yra tradicija lipant į šį kalną atsinešti akmenį ir sugalvojus norą jį palikti prie ąžuoliuko, augančio ant kalno viršūnės.

Ladakalnį rasite Ignalinos rajone, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime.

Senovinės bitininkystės muziejus:

Senovinės bitininkystės muziejus įsikūręs Stripeikių kaime, Aukštaitijos nacionalinio parko šiaurės vakarinėje dalyje, Minčios girios pakraštyje – tai vienintelis tokio tipo muziejus Lietuvoje.

1984 m. įsikūręs vienoje sodyboje, jis augo ir plėtėsi. Šiemet muziejaus ekspozicinė dalis jau užima 6 pastatus, dalis jos veikia ir lauke po atviru dangumi. Muziejuje yra sukaupta apie 500 eksponatų, pastatyta 25 skulptūros. Bičių dievo Babilo skulptūra savyje taip pat talpina bičių šeimyną.
Bitininkystės muziejus
Aplankę muziejų, sužinosite apie bitininkystės raidą nuo senovės iki šių dienų. Specialiuose aviliuose pro stiklą, pamatysite kaip avilyje gyvena bitės, siuva korius, iškrauna perneštą nektarą, žiedadulkes, augina naujas biteles ir kt. Čia gyvena apie 8 bičių šeimynas.

2005 m. šiame muziejuje prieglobstį rado ir Lietuvos prezidento 3 bičių šeimynos.

O kad ekskursija po muziejų būtų įdomi – Jūsų nuolat čia laukia muziejaus darbuotojas, kuris ir parodys, ir papasakos, ir paaiškins. Didesnėms grupėms siūlome gido paslaugas užsisakyti iš anksto – jei norite, kad Jus kelionės metu lydėtų gidas ne tik po muziejų (tokiu atveju gidas palydės Jus ir į kitas lankytinas vietas).

Kiekvienais metais rugpjūčio 15 dieną Bitininkystės muziejuje vyksta Medkopio šventė.

Muziejuje nuo pernai metų įsikūrė ir medaus baras, kuriame galėsite įsigyti bičių, medaus produktų ar tiesiog užsisakyti gardžius priešpiečius ar pavakarius.

Bitininkystės muziejaus ekspozicija veikia gegužės-spalio mėnesiais.

„Bitės“ apžvalgos bokštas:

parašytaTelekomunikacijų bendrovės „Bitė” bokštas – bazinė mobiliojo ryšio stotis ir 30 metrų aukštyje įrengta apžvalgos aikštelė – stovi Šiliniškių kalvagūbryje, šalia kelio Ginučiai – Kirdeikiai (apie 2 km nuo Ginučių), netoli Ukojo ir Pakaso ežerų.

Nuostabūs vaizdai iš bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria visais metų laikais, tačiau atvykus čia rudenį ar žiemą, gali tekti ropštis per spygliuotą tvorą.

Ladakalnis:

LedakalnisLadakalnis – Aukštaičių Venecija, viena gražiausių Lietuvos vietų. Jis iškilęs 175 metrus virš jūros lygio. Saulėtą dieną iš viršaus matosi 6 ežerai. Rytinėje kalno papėdėje ir raibuliuoja Linkmenas Aseka, pietuose – alksnis, Vakarų ir Alksnaitis – didžiuliai Ūkojai ir įkandimas. Šiaurinėje parko dalyje prasideda Ladakalnio geomorfologinis draustinis. Visa kalvų grandinė yra ledyninio paveldo. Žvelgiant nuo kalno į rytus, tarp dviejų ežerų esančiame parke augo vos 18 hektarų ąžuolynas. Nustatyta, kad itin retos augalų rūšys: sibirinis vilkdalgis, europinė pūslė, paprastieji kardeliai, paprastieji amūrai, kokushnik lynai, vyriškosios orchidėjos.

Ladakalnis vasarą itin populiarus tarp turistų. Ją galima aplankyti atvykus, keliaujant pėsčiomis arba į Alpių ežerų nacionalinį parką. Taip pat yra tradicija kopti į kalną atsinešti akmenį ir palinkėti jį palikti kalnų viršūnėse augančiam ąžuolui.

Ladakalnis randamas Ignalinos rajone, tarp Ūkojo Linkmeno kaimo – Papilakalnio ežeras.

Senovinės bitininkystės muziejus:

Ladakalnis randamas Ignalinos rajone, tarp Ūkojo Linkmeno kaimo – Papilakalnio ežeras.

1984. Įsikūręs vienoje iš dvarų, augo ir augo. Šiemet muziejus jau užima 6 pastatus, dalis jos darbų ir lauke po atviru dangumi Muziejus sukaupė apie 500 eksponatų, pastatė 25 skulptūras. Bi Babilo dievo skulptūroje taip pat yra bičių ūkis.
Bitininkystės muziejus
Apsilankę muziejuje sužinosite apie bitininkystės raidą nuo seniausių laikų iki šių dienų. Specialūs aviliai per stiklą, pamatysite, kaip avilyje bičių, korių siuvama, žeme gabenamas nektaras, žiedadulkės, todėl atsiranda naujas Bitel ir kt. Čia gyvena apie 8 bičių muzikos mylėtojai.

2005. Lietuvos prezidento muziejuje ir buityje prieglobstį rado 3 bitės.

Ekskursija po muziejų įdomi – čia nuolat lauki muziejininko, kuris parodys ir pasakys, paaiškins. Didesnės grupės siūlo gido paslaugas, užsisakykite iš anksto – jei norite, kad kelionės metu jus lydėtų gidas ne tik į muziejų (tokiu atveju gidas nuveš į kitas vietas).

Kiekvienais metais rugpjūčio 15 d. bitininkystės muziejus renka Medkopio šventę.

Muziejus įkurtas prieš metus, jame veikia medaus baras, kuriame galima įsigyti bičių, bičių produktų ar tiesiog užsisakyti skanių pietų ar popietės arbatos.

Bitininkystės muziejus veikia nuo gegužės iki spalio.

„Bitės“ apžvalgos bokštas:

parašytaTelekomunikacijų bendrovės „Bitė“ bokštas – mobili bazinė stotis ir 30 metrų virš apžvalgos aikštelės – stovi Šiliniškių kalnagūbryje prie kelio Ginučių – Kirdeikiai (apie 2 km nuo Ginučių) prie UKOJO Pacaso ir ežerų.

Nuostabūs vaizdai iš bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria visus metus, tačiau atvykus čia rudenį ar žiemą gali tekti perlipti per barzdaskučių tvorą.